Кафедра економіки, обліку і оподаткування
Національний університет "Чернігівська політехніка"

Вертійко Артем Андрійович

Коротка бібліографічна довідка та студентське життя.

В 2020 році закінчив Національний університет «Чернігівська політехніка», отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Фіскальне адміністрування та митна справа» (диплом з відзнакою). Протягом навчання брав участь у міжнародних конкурсах наукових робіт, олімпіадах з фаху, міжнародних науково-практичних конференціях. Так, Вертійко А.А. став переможцем ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади 2018/2019 навчального року з дисципліни «Управлінський облік», посівши ІІ місце. За результатами Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю 051 "Економіка" у 2019-2020 навчальному році, проведеного на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, став переможцем та був нагороджений Дипломом III cтупеня. Брав активну участь у наукових заходах та житті Університету, став переможцем конкурсу «Кращий студент ЧНТУ-2019» у номінації «Кращий студент-науковець».

Професійне зростання розпочав у 2019 році. На сьогодні працює на посаді бухгалтера в ТОВ «Центр надання юридичних та правових послуг».

Які softskills необхідні сучасному бухгалтеру? Здатність постійно навчатись та розвиватись протягом усього життя.

Що таке успіх особисто для Вас? Досягнення поставлених цілей.

Наукові інтереси: різні аспекти фінансового та управлінського обліку на вітчизняних підприємствах.

Петрик Ольга Миколаївна

Коротка бібліографічна довідка.

У 2020 році закінчила Національний Університет «Чернігівська політехніка» та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і оподаткування». Професійне зростання розпочала в міжнародній IT компанії «Mira Commerce» на посаді «Management Accountant», де наразі працює спеціалістом з ведення управлінського обліку та щодня долучається до прийняття тактичних та стратегічних управлінських рішень.

Життєве кредо: Якщо хочеш щось зробити як слід – зроби це сам.

Які soft skills необхідні сучасному бухгалтеру? Головний soft skill - віра в себе. Навіть коли тобі роблять зауваження, слід розуміти, що завдяки їм можна отримати зворотній зв’язок, який, у свою чергу, дозволяє виявити у собі слабкі сторони. Це зумовлює можливість їх пропрацювати та стати більш кваліфікованим професіоналом. Також важливими навичками є адаптивність та вміння брати відповідальність за прийняті рішення і працювати у команді з колегами.

Що таке успіх особисто для Вас? Відчувати себе «в своїй тарілці», на своєму місці та спостерігати особистісний прогрес. Коли щодня прокидаєшся з думками, що ти на правильному шляху і все не марно.

Наукові інтереси: організація системи управлінського обліку на підприємстві, методи стратегічного управлінського обліку та економічного аналізу.

Іванова Катерина Юріївна

Коротка бібліографічна довідка.

В 2019 році закінчила Чернігівський національний технологічний університет та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит» (диплом з відзнакою).

Професійне зростання розпочала в Чернігівській міській лікарні №2, де на сьогодні займає посаду бухгалтера. Веде облік запасів, здійснює щомісячну звірку оборотних відомостей з головною книгою, займається формуванням звітів з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

Життєве кредо. Все буде добре!

Які навички необхідні сучасному бухгалтеру та податківцю? По-перше, це швидке пристосування до ситуації, по-друге, стресостійкість. А також вміння гарно пояснювати та мати терпіння, не боятися допустити помилку, але при цьому вміти її швидко виправляти.

Що таке успіх особисто для Вас? Досягати своїх цілей, ставити перед собою нові, мати постійну змогу втілювати свої бажання та мрії, жити в умовах комфортних для тебе.

Скосир Юрій Миколайович

Коротка бібліографічна довідка.

В 2002 році закінчив Чернігівський державний інститут економіки та управління і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит».

Трудову діяльність розпочав в 2001 році бухгалтером ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля» .

З 2002 по 2007 роки працював головним бухгалтером в ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля». На базі цього підприємства написана кандидатська дисертація за спеціальністю «Облік, аналіз та аудит», яку було захистив в ННЦ «Інститут аграрної економіки».

З 2008 р. почав працювати в Чернігівському державному технологічному університеті на посаді викладача кафедри бухгалтерського обліку.

Подальше кар’єрне зростання проходило в Чернігівському державному технологічному університеті починаючи з посади викладача кафедри бухгалтерського обліку до доцента кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту.

Після роботи в університеті працював головним бухгалтером ДП «Коропський сирзавод»

На даний час працює головним бухгалтером ТОВ «ВІВАТ ТРЕЙДІНГ».

Шульга Євгеній Вікторович

Коротка бібліографічна довідка.

В 2001 році закінчив Чернігівський державний технологічний університет і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит».

Професійне зростання розпочав в Державній податковій інспекції міста Чернігова на посаді старшого державного податкового ревізора-інспектора в управлінні податкового аудиту.

Подальше кар’єрне зростання проходило в Державній податковій адміністрації в Чернігівській області, починаючи з посади головного державного податкового ревізора-інспектора до першого заступника начальника Чернігівської міжрайонної державної податкової інспекції.

На даний час займає посаду начальника управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області.

Життєве кредо. «Хто хоче (чогось досягти) – шукає можливості, хто не хоче – шукає причини (чому щось не робити).

Які softskills необхідні сучасному працівнику ДПС?

  • - навики вирішення задач у системах із значним обсягом інформації,
  • - критичне мислення щодо отриманої інформації,
  • - готовність до перманентної діджиталізації,
  • - робота в команді.

Що таке успіх особисто для Вас? Успіх нічому не вчить. Він тільки переконує розумних людей, що вони не можуть програти (Білл Гейтс).

Колоток Вадим Олександрович

Коротка бібліографічна довідка.

В 2018 році закінчив Чернігівський національний технологічний університет і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і оподаткування» (ОРК «Магістр»).

Після закінчення магістратур вступив до аспірантури за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування» університету, де нині і навчається.

Розпочав свою кар’єру в Головному управлінні статистики у Чернігівській області на посаді провідного економіста-статистика відділу переписів та демографічної статистики.

Починаючи з червня 2021 року працює в Головному управлінні ДПС у Чернігівській області на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу планових перевірок управління податкового аудиту.

Життєве кредо. Ніколи не зупиняйся на досягнутому результаті, завжди рухайся вперед.

Які softskills необхідні сучасному працівнику ДПС? Сучасному працівнику ДПС потрібні в роботі знадобляться такі навички, як комунікативність, відповідальність, відкритість, креативність мислення, бажання навчатися, командна робота, довіра, терпіння, чесність.

Що таке успіх особисто для Вас? Якщо ти хочеш досягти успіху, не думай про нього. Просто роби те, що любиш, і вір — успіх прийде сам. (Девід Фрост)

Сорока Вікторія Сергіївна

Коротка бібліографічна довідка.

У 2017 році закінчила Чернігівський національний технологічний університет з відзнакою.

Є переможницею ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу бакалаврських та магістерських робіт студентів закладів вищої освіти зі спеціальності «Облік і оподаткування», що був проведений на базі Житомирського державного технологічного університету (диплом II ступеню, наук.керівник Акименко О.Ю.).

Одночасно з написанням дипломної роботи почала працювати бухгалтером на ТОВ «Чернігіввовна-плюс»

З 2021 року працює бухгалтером на ТОВ «ВІВАТ ТРЕЙДІНГ».

Що таке успіх особисто для Вас? Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить! (М.Форбс)

Шуба Олег Маркович

Коротка бібліографічна довідка.

В 2004 році закінчив Чернігівський державний технологічний університет і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит».

Професійне зростання розпочав в УВС Чернігівської області службою в органах внутрішніх справ України.

За роки роботи в Державній митній службі України (Чернігівська митниця) опікувався питаннями контролю за дотриманням митного законодавства.

Подальше кар’єрне зростання проходило в Державній податковій адміністрації в Чернігівській області, починаючи з посади головного державного податкового ревізора-інспектора до начальника відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб, начальника відділу податкового контролю фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб, начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб (ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області) до заступника начальника ГУ Головного управління ДПС у Чернігівській області.

На даний час займає посаду начальника Чернігівської державної податкової інспекції Головне управління ДПС у Чернігівській області.

Життєве кредо. Не зважай на поради, йди своїм шляхом і постійно розвивайся, адже розвиток – це наполеглива робота над собою. Якщо ти сьогодні такий, як був вчора, завтра ти можеш лишитися за бортом.

Які softskills необхідні сучасному працівнику ДПС? Крім досвіду роботи, фахівець ДПС повинен мати певні вміння та навички, що відрізняють його від звичайного співробітника компаній: здатність брати на себе відповідальність; організація нових практик, розвиток контактів, побудова іміджу; високо розвинені комунікативні навички, лідерські навички - управління людьми та навчання персоналу (менторство); розуміння управлінських функцій; креативність мислення.

Що таке успіх особисто для Вас? Успіх не є ключем до щастя. Щастя — ось ключ до успіху. Якщо ви любите те, що робите, ви будете успішним (Альберт Швейцер).

Акименко Віктор Васильович

Коротка бібліографічна довідка.

У 1991 році вступив на навчання до Севастопольського державного технічного університету на спеціальність “Мікроелектроніка та напівпровідні прибори” та здобув кваліфікацію інженера електронної техніки. Отримавши у 1996 році диплом з відзнакою, розпочав свою трудову діяльність з посади провідного спеціаліста відділу електронної пошти і технічних засобів управління комп’ютеризації Державної податкової адміністрації в Чернігівській області. Далі працював головним спеціалістом відділу електронної пошти і технічних засобів управління комп’ютеризації, головним держподатіспектором інформаційно-аналітичного сектору управління валютного контролю, заступником начальника контролю у сфері ЗЕД та оподаткування нерезидентів, заступником голови ДПА в Чернігівській області.

Під час роботи з 1997 по 1999 рік навчався в Фінансово-економічному інституті перепідготовки при Чернігівському технологічному інституті за спеціальністю “Облік та аудит” та здобув кваліфікацію економіста.

У 2005 році закінчив Міжнародний науково-технічний університет і отримав вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста.

Також отримав вищу освіту за спеціальністю “Лісове господарство” в ЧНТУ.

Має чотири вищі освіти.

За період з 1997 року по 2013 рік зробив кар’єру та здобув чимало нагород та відзнак в ДПА. Має великий досвід роботи у місцевому самоврядуванні.

У 2013 році захистив кандидатську дисертацію за темою “Інституційні засади забезпечення фінансової самодостатності регіону” на присудження ступеню кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка. Має в своєму здобутку більше 20 наукових праць.

2013-2017 рр. працював на посаді директора представництва румунської компанії “ТТД Тімбер” м.Київ. З грудня 2017 року по теперішній час – заступник директора, начальник філії ДП «Чернігіврайагролісгосп».

Депутат Чернігівської міської ради 7-го скликання (2015-2020 роки), депутат Чернігівської районної ради (2020 – по т.ч.).

Життєве кредо. Вірте в себе! Вірте в свої здібності! Без скромної, але розумної впевненості у своїх силах, ви не зможете бути успішним та щасливим (Норман Вінсент Піл)

Які softskills необхідні випускнику спеціальності «облік і оподаткування»? Це, в першу чергу, комунікативність, вольова саморегуляція, уміння планувати (тайминг), аналітичні навички, лідерство, самовдосконалення.

Що таке успіх особисто для Вас? Сьогодні і зараз, а не завтра і потім.

Пономаренко Владислава Сергіївна

Коротка бібліографічна довідка.

У 2016 році вступила на навчання до Чернігівського національного технологічного університету на спеціальність “Облік і оподаткування” за освітньо-професійною програмою “Облік і оподаткування”. На другому курсі почала займатися науковою діяльністю. Під час навчання написала 12 наукових робіт, першу статтю було опубліковано в 2019 році. В 2020 році здобула перший освітній ступінь вищої освіти за спеціалізацією, отримавши диплом бакалавра з відзнакою. Того ж року вирішила продовжити навчання та вступила до Національного університету “Чернігівська політехніка” на спеціальність “Облік і оподаткування” за освітньо-професійною програмою “Фіскальне адміністрування та митна справа”. З вересня 2021 року розпочала свою трудову діяльність з посади головного спеціаліста Відділу внутрішнього аудиту Чернігівської обласної державної адміністрації. З моменту зайняття посади постійно проходила навчання з підвищення професійної кваліфікації, зокрема в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, а також займалася самоосвітою, використовуючи навчальні матеріали освітньої платформи “EduHub”. В грудні 2021 року успішно захистила кваліфікаційну роботу на тему “Організація та проведення внутрішньої оцінки якості внутрішнього аудиту в Чернігівській обласній державній адміністрації” та отримала диплом магістра з відзнакою. Під час навчання не переставала займатися науковою діяльністю, написала 9 наукових робіт.

Життєве кредо. Щоб запалити найменшу іскру, треба палати самому.

Які softskills необхідні випускнику спеціальності «облік і оподаткування»? Сила волі, жага до знань, емоційний інтелект, працьовитість, відповідальність, акуратність, постійний розвиток своїх здібностей.

Що таке успіх особисто для Вас? Успіх – це момент, коли ти не тільки задоволений результатами своєї роботи, але й знаєш, що вони приносять користь іншим.

Тунік Марина Володимирівна

Коротка бібліографічна довідка.

У 2001 році закінчила Чернігівський̆ державний інститут економіки і управління та отримала диплом спеціаліста за спеціальністю «Облік і аудит».

Професійну діяльність розпочала в 2002 році на посаді фахівця КАБ «Демарк» (м. Чернігів), з 2004 року працювала в ПАОКБ «ПРИВАТБАНК» (м. Чернігів).

З 2010 року по теперішній час обіймає посаду начальника Першого міського відділення АТ «Райффайзен Банк» у м. Чернігові

У 2016 році успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.08 «Гроші, фінанси і кредит» на тему «Формування системи фінансового контролінгу в страхових компаніях України».

Бере активну участь у підготовці фахівців з обліку і оподаткування шляхом проведення навчальних семінарів щодо обліково-аналітичного забезпечення діяльності фінансових установ, участі у якості голови Екзаменаційної комісії з атестації бакалаврів та магістрів обліку і оподаткування. Окрім цього, задля формування soft skills у здобувачів вищої освіти проводить для них тренінги, які дозволятимуть досягати успіху у професійній діяльності, зокрема, завдяки більш ефективному управлінню часом, вмотивованості, здатності працювати в команді, вмінню бачити та вирішувати проблеми тощо.

Вважає, що робота бухгалтера не обмежується світом активів, пасивів, бухгалтерських проведень чи балансів. Справжній професіонал зобов'язаний орієнтуватися у всьому, що стосується діяльності підприємства, на якому він працює, цікавитися економікою, політикою, відстежувати зміни в законодавстві та постійно підвищувати свій професійний рівень. Бухгалтер – це одна з найважливіших професій, адже від кваліфікацій та знань бухгалтера часто залежить доля підприємства.