УЧАСТЬ У ВОСЬМОМУ УКРАЇНСЬКОМУ ЖІНОЧОМУ КОНГРЕСІ

5 листопада, у Києві відбувся Восьмий Український Жіночий Конгрес - щорічна публічна платформа для формування політик гендерної рівності, в якому в онлайн форматі брала участь д.е.н., професор кафедри, Акименко Олена, активна участь якої у громадських ініціативах свідчить про глибоку залученість до проблем гендерної рівності та прагнення до створення більш справедливого суспільства.
Цього року Конгрес відбувся під гаслом “Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість”. Наскрізна ідея Конгресу є потужним і актуальним меседжем, що має кілька важливих аспектів:
· Жінки як рушійна сила змін - Конгрес чітко позиціонує жінок не просто як учасниць процесів, а як ключових агентів змін. Це підкреслює їхній потенціал впливати на перебіг подій і формувати майбутнє країни.
· Розширення ролей жінок - Конгрес акцентує на зміні традиційних гендерних ролей. Війна стала каталізатором для того, щоб жінки взяли на себе нові відповідальності і продемонстрували свої лідерські якості.
· Жіночий потенціал як ресурс для розвитку - Конгрес розглядає жіночий потенціал не лише як засіб подолання кризових ситуацій, а й як стратегічний ресурс для довгострокового розвитку країни.
· Необхідність системних змін - Ідея Конгресу виходить за межі індивідуальних досягнень жінок і вказує на необхідність системних змін у суспільстві, які забезпечать рівні можливості для всіх.
Відкрила Конгрес Олена Кондратюк, співзасновниця, віцеспікерка Верховної Ради України, зазначивши, що Восьмий УЖК ставить собі за мету акцентувати увагу на довгостроковій перспективі, що є ключовим для сталого розвитку країни. Замість реакції на виклики, які вже виникли, пропонується заздалегідь їх передбачати та розробляти превентивні заходи. «Сьогодні ми мріємо про щасливе ідеальне майбутнє, але хочемо уявити його реальним. Ми хочемо говорити про нього правдиво, конструктивно і з урахуванням усіх точок зору», – заявила Олена Кондратюк.
Почесні гості, серед яких були Перша леді України Олена Зеленська, посолки США Бріджит Брінк і Канади Наталка Цмоць, Надзвичайна і Повноважна Посолка Європейського Союзу в Україні, внесли вагомий вклад у дискусії, поділившись своїм досвідом та експертизою у сфері гендерної рівності. Їхній авторитет підтвердив актуальність проблем, що обговорювалися на Конгресі, та сприяв залученню уваги міжнародної спільноти.
«На кожен Конгрес ми прагнемо зібрати якомога ширше коло спікерів і спікерок, які комплексно відображають настрої суспільства. Це дозволяє грунтуватися на чітких реальних даних, коли ми виробляємо стратегії майбутнього. Адже Український Жіночий Конгрес – це не тільки дискусії, а ще і рекомендації, плани, рішення і втілення ідей», – зазначила співзасновниця УЖК Світлана Войцеховська.
Проведення Українського Жіночого Конгресу є надзвичайно важливою подією, оскільки він має активну позицію і постійно приймає важливі рішення щодо покращення становища жінок в Україні.