Кафедра економіки, обліку і оподаткування
Національний університет "Чернігівська політехніка"

Штраф за помилки у звітності

Державна податкова служба України надає роз’яснення, що у випадку, коли помилки у податковій звітності не призвели до зниження податкових зобов'язань, фінансова відповідальність не настане, оскільки це не передбачено нормами Податкового Кодексу України.

Проте слід відзначити, що такі дії контролери вважають наданням недостовірної інформації чи перекрученням показників податкового обліку, а тому підпадають під дію ст. 163 прим. 1  Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нормою встановлено, що за порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення протягом року розмір штрафів збільшено – від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Джерело:  роз'яснення ДПС із категорії 132.03 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua); сайт «Інтерактивна бухгалтерія». URL:  https://interbuh.com.ua/ua/documents/onenews/141080