Кафедра бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту
Чернігівського національного технологічного університету

Про валютні операції

З лютого 2019 року вступив у дію Закон України «Про валюту і валютні операції», який зняв цілу низку валютних обмежень як для юридичних, так і фізичних осіб.

Серед них збільшення граничного строку розрахунків за експортно-імпортними операціями, запровадження е-лімітів замість індивідуальних ліцензій на здійснення валютних операцій, скасовано спеціальні санкції за порушення строків розрахунків та інші. Найкращою новиною для бізнесу стало скасування з червня 2019 року обов’язкового продажу валюти.

На сьогодні в країні спостерігається гостра нестача валютної готівки на фоні збільшення курсу гривні до долара та євро через ситуацію з корона вірусом. Це відбулося через припинення авіаперевезень та закриття кордонів. Через це бізнес має побоювання щодо введення валютних обмежень. Проте, керівництво НБУ офіційно заявило, що не планує вводити будь-які обмеження на валютному ринку, а банківська система працюватиме у звичайному режимі з метою забезпечення касового обслуговування, поповнення банкоматів тощо.