Весняна школа «Європейський досвід трансферу технологій для українських університетів»
Професор кафедри економіки, обліку і оподаткування, д.е.н. Хоменко Інна Олександрівна з 16 по 25 квітня 2024 року 2024 року брала участь у циклі тренінгів Весняної школи «Європейський досвід трансферу технологій для українських університетів» в рамках проекту Jean Monnet «European technology transfer for Ukrainian universities» UniTECH - 101047891 за програмою JEAN-MONNET CHAIRS.
Тренінги спрямовані на сприяння обміну досвідом та знаннями між європейськими та українськими університетами щодо трансферу технологій. Участь в них дозволить викладачам поглибити свої знання та навички в цій сфері, що сприятиме подальшому розвитку освіти та наукових досліджень в Україні.
Запрошеним спікерами були:
- Dr. Henrik Blomgren з KTH Royal Institute of Technology (Швеція). Свій виступ спікер присвятив питанням «Creativity in the University Technology Transfer». Зокрема, доповідач поділився досвідом університетського трансферу технологій у Швеції (Klarna та Spotify) та способами здійснення трансферу технологій із ЗВО в бізнес.
- Др. Бертран Тортельєр, проєктний інженер Альпійської соціальної ініціативи (АСІС), керівник кафедри підприємництва в університеті Ліон Люм’єр (Франція). До уваги присутніх спікер презентував доповідь «Entrepreneurship: Market research and the marketing approach». Так, учасники мали змогу обговорити особливості здійснення маркетингових досліджень ринку та застосування різноманітних маркетингових підходів просування інноваційних продуктів та послуг в умовах сьогодення.
- доктор Айван Зупік, викладач університету Голдсміс, (Лондон, Великобританія). Доктор Зупік запропонував учасникам весняної школи замислитись на питаннями особливостей функціонування ефективних організацій, націлених на інноваційний розвиток, гнучкість та прибутковість. Так, під час зустрічі учасники мали змогу ознайомитись із тематикою “Performance-focused organizing for Innovations”, у якій спікер приділив особливу увагу типам організаційних структур, які на сьогодні функціонують та сприяють розвитку й імплементації інновацій. На додачу доктор Айван Зупік поділився сучасними підходами до балансування ресурсів, інновацій та розвитку в організаціях. До спікера було чимало запитань, з приводу способів відновлення бізнес-середовища в Україні та ролі інновацій й вітчизняних організацій в цьому процесі, впливу ШІ на ефективність та управлінські процеси тощо. На завершення доктор Айван Зупік розповів про особливості дослідницької роботи та інноваційного середовища у ЗВО Великобританії. Так науково-педагогічні працівники мають повну свободу й не обмежені бюрократичними процедурами в проведенні наукових досліджень, реалізації наукових та освітніх проєктів, розвитку й впровадженні інноваційних ідей в ЗВО тощо. Доктор Зупіч нагалосив, що академічна та особиста свободи є ключовим критеріями для рішення особистості здійснювати університетську кар’єру, оскільки оплата праці в університетах є суттєво нижчою ніж в бізнесі.
- доктор професор Стефані Каудела-Баум з Люцернського університету прикладних наук і мистецтва (Люцерн, Швейцарія). Професор Стефані Каудела-Баум є співкерівником кафедри Розвитку Бізнесу, Лідерства та HR, яка має величезний досвід в реалізації консультаційних проєктів для представників бізнесу, дослідницьких та освітніх проєктів, спрямованих на розвиток організаційної креативності, інноваційного лідерства, гнучкої трансформації та управління людьми. Свій виступ спікер присвятив питанням “From organizational ambidexterity to innovation”. Зокрема, ознакам й особливостям «organizational ambidexterity» та викликам, які можуть спіткати організації під час інноваційної діяльності. На додачу професор Стефані Каудела-Баум навела приклади успішних бізнес-кейсів впровадження інновацій із практики швейцарських компаній та інші.